Aktualizacja : 2022-11-07 13:37:17
Ceny Hurtowe
WalutaKupnoSprzedaż
Wielka Brytania FuntWielka Brytania Funt GBP 5.5700 5.6900
Ceny detaliczne
WalutaKupnoSprzedaż
Wielka Brytania FuntWielka Brytania Funt GBP 5.4500 5.6500
Ceny bilonów (USD dolar : banknoty 1 $)
WalutaKupnoSprzedaż
Wielka Brytania FuntWielka Brytania Funt GBP 3.0000 5.0200
Wystawiamy dowody kupna i sprzedaży walut dla firm

Kurs Funta Brytyjskiego

W naszym kantorze wymienisz walutę Wielkiej Brytanii. W tabeli powyżej znajduje się aktualizowany na bieżąco kurs kupna i sprzedaży Funta Brytyjskiego w kantorze Racibórz. Cena hurtowa obowiązuje przy transakcjach których wartość jest równa lub większa niż 7.000 złotych. Funt Brytyjski zwany również Funtem Szterlingiem jest trzecią najczęściej wymieniana walutą w naszej placówce, podobnie jak w innych kantorach należących do naszej firmy.

Transakcje walutowe - Przy każdej zrealizowanej transakcji nie pobierane są żadne opląty z tytułu zawarcia transakcji a także nie pobierana jest żadna prowizja.

Co nas wyróżnia : 1. Niezależnie od wielkości wymienianej kwoty masz możliwość negocjowania ceny, nasz pracownik zaproponuje najlepszą aktualnie cenę.
2. Miła i profesjonalna obsługa - nasz pracownik posiada wszystkie wymagane szkolenia i kursy, wieloletnie doświadczenie gwarantuje sprawną transakcje.
3. Nasz kantor posiada osobną kabinę dla klientów aby zapewnić bezpieczeństwo przy transakcjach gdzie wymieniane są duże kwoty.

Stały klient Zostań stałym klientem naszego kantoru, zapytaj naszego kasjera walutowego o wymogi jakie trzeba spełnić aby otrzymać kartę stałego klienta która upoważnia do otrzymania zawsze najlepszej ceny, posiadając tą kartę jest również możliwość rezerwowania ustalonego kursu z kasjerem walutowym, który nie zostanie zmieniony do końca jednego dnia roboczego.

Wielka Brytania państwo wyspiarskie znajdujące się w Europie Zachodniej, jest monarchią parlamentarną z królową Elżbietą II na czele, która panuje od 1952 roku. Od XVIII wieku walutą Wielkiej Brytanii jest funt szterling (pound sterling), który od 15 lutego 1971 jest równy 100 pensom (pence). Funt jest jedną z 5 najważniejszych walut międzynarodowych w skład którego wchodzą: dolar amerykański, euro, jen japoński i chiński juan. Wynika to z zaszłości historycznych i mocno rozbudowanego sektora finansowego a ten znajduje się w stolicy Wielkiej Brytanii, Londynie. Na awersie każdej monety brytyjskiej znajduje się popiersie obecnie panującego monarchy. Funt dzielimy na 100 pensów.

W obiegu są następujące monety: 1p, 2p, 5p, 10p, 20p, 50p, £1, £2.

Banknoty występują w nominałach 5, 10, 20 i 50 funtów, są emitowane przez Bank of England. Na awersach widnieje postać królowej Elżbiety II na rewersach wybitne i zasłużone osoby. Banknoty funtów angielskich posiadają wiele zabezpieczeń - w postaci hologramów, znaków wodnych, nitek i właściwości ultrafioletowych. W marcu 2014 roku Bank of England wprowadził aplikację do którą możemy sprawdzić oryginalności banknotów. Od 2016 roku w obiegu występuje pierwszy, brytyjski banknot polimerowy o nominale 5 funtów. Polimerowe funty są odporne na zniszczenia i trudniej je podrobić. A najważniejsze jest to że korzystanie z nich gwarantuje dużo wyższy poziom higieny niż w przypadku papierowych pieniędzy.

Dostępne nominały:
£5 - Winston Churchill - kolor turkusowy
£10 - Jane Austen - kolor pomarańczowy
£20 - Adam Smith - kolor fioletowy
£50 - Matthew Boulton i James Watt - kolor czerwony

CIEKAWOSTKA: Kolejny banknot polimerowy to 10 GBP i został wprowadzony we wrześniu 2017 roku - znajduje się na nim wizerunek Jane Austin. Następnym banknotem będzie 20 GBP jego wprowadzenie planowane jest na rok 2020 będzie się na nim znajdować podobizna Josepha Mallorda Williama Turnera. Jeżeli chodzi o banknot o nominale 50 funtów to nie planuje się wydania nowego.

Funt jest najstarszą walutą na świecie, która jest do teraz używana.

Symbol £ jest używany do określenia funta od początku istnienia. Jest to oryginalne zapisanie litery „L”, który oznacza skrót łacińskiego wyrazu „librae”. Libra to łacińska jednostka miary, określająca ile jest kruszcu w danej monecie.

Nowy banknot polimerowy GBP
2021-05-13

Aktualne banknoty

Link do strony
awers 50 gbp
rewers 50 gbp
awers 20 gbp
rewers 20 gbp
awers 10 gbp
rewers 10 gbp
awers 5 gbp
rewers 5 gbp
awers 50 gbp

Wycofany banknot papierowy 50 funtów z 2011 roku awers

rewers 50 gbp

Wycofany banknot papierowy 50 funtów z 2011 roku rewers

awers 20 gbp

Wycofany banknot 20 funtów awers
sprawdź cenę skupu

rewers 20 gbp

Wycofany banknot papierowy 20 funtów z 2007 roku rewers

Kursy walut przedstawione na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu prawa i stanowią wyłącznie informację dla klientów. W przypadku braku waluty w kantorze, zostanie ona zamówiona.
© 2016 - 2021 Kantor Racibórz
Informacje