Aktualizacja : 2022-05-11 11:12:01
Ceny detaliczne
WalutaKupnoSprzedaż
EuroEuro EUR 4.5000 4.7000
Ceny bilonów (USD dolar : banknoty 1 $)
WalutaKupnoSprzedaż
EuroEuro EUR 3.0000 4.3000
Wystawiamy dowody kupna i sprzedaży walut dla firm

Kurs Euro w Raciborzu

Sprawdź naszą ofertę zadzwoń lub odwiedź nasz kantor. Przedstawiony powyżej kurs kupna i sprzedaży najpopularniejszej a co za tym idzie najważniejszej waluty w kantorach "Euro". Proszę zwrócić uwagę na fakt, że kurs na rynku walutowym zmienia się dość często, dlatego warto sprawdzić aktualną ceną dzwoniąc do naszego kasjera walutowego lub odwiedzić nasz punkt w centrum miasta znajdujący się na ulicy Szewskiej niedaleko skrzyżowania z ulicą Adama Mickiewicza.

Znajdą Państwo tutaj krótki opis waluty Euro oraz aktualny kurs ceny hurtowej, detalicznej i bilonu w kantorze w Raciborzu ul.Nowa 3.

Gwarantujemy najlepszy kurs Euro.
Nasze atuty :

1. Korzystny kurs w stosunku do innych placówek na terenie miasta
2. Fachowa i w pełni profesjonalna obsługa każdego klienta.
3. Możliwość negocjowania ceny kupna lub sprzedaży Euro.

Historię Euro można liczyć od 1950 roku, kiedy francuski ekonomista Jacques Rueff oświadczył, że "Europa zjednoczy się za pośrednictwem swego pieniądza, albo nie zjednoczy się wcale". Euro jako obowiązująca waluta weszło do obiegu 1 stycznia 2002 roku, jest obecnie środkiem płatniczym występującym w 19 państwach Unii Europejskiej, których waluty narodowe zostały wycofane z obiegu. Są emitowane przez Europejski Bank Centralny i wszystkie noszą podpis prezesa tegoż banku. Na każdym nominale przedstawione są : flaga Unii Europejskiej, pierwsze litery nazwy Europejskiego Banku Centralnego w pięciu wersjach językowych, mapa Europy, oraz nazwa waluty zapisana zarówno w łacińskim (EURO), jak i greckim (ΕΥΡΩ). Symbol waluty to grecka litera epsilon przecięta dwoma równoległymi liniami.

Banknoty wyróżniają się tym, że na awersie nie widnieją podobizny osób zasłużonych dla danego kraju, ale okna i bramy, a na rewersach widoczne są mosty, przedstawiają także charakterystyczne dla Europy motywy architektoniczne z różnych epok i różnią się kolorami.

5 euro styl klasyczny-kolor szary,
10 euro styl romański-kolor czerwony,
20 euro gotyk- kolor niebieski,
50 euro renesans- kolor pomarańczowy,
100 euro barok i rokoko- kolor zielony,
200 secesja-kolor żółty,
500 modernizm-kolor fioletowy.

Projekt banknotów był konsultowany z organizacjami reprezentującymi osoby niewidzące i niedowidzące, co zaowocowało szeregiem usprawnień mających pomóc tym ludziom w identyfikacji banknotów.

Do tej pory banknoty euro wydano w dwóch nieco zmodyfikowanych seriach. Nowe banknoty posiadają więcej zabezpieczeń. Mają dodatkowe hologramy, nieco zmieniony kolor i fakturę.

Do końca 2018 roku zostanie zaprzestana emisja banknotu o nominale 500 euro. Pozostanie on jednak obowiązującym środkiem płatniczym.

Seria monet euro obejmuje osiem nominałów: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 centów oraz 1 i 2 euro. Monety mają stronę wspólną (europejską) i stronę narodową. Strona narodowa wskazuje na kraj emisji. Strony wspólne zaprojektował Luc Luycx z Królewskiej Mennicy Belgijskiej.

Przedstawiają one kontury Unii Europejskiej lub całej Europy jako symbol jedności Unii. Monety 5-, 2- i 1-centowe ukazują Europę obok Azji i Afryki na kuli ziemskiej.

Wszystkich monet można używać w całej strefie euro. Każdy kraj może wyemitować dwie monety okolicznościowe w roku. Monety te mają takie same cechy i właściwości oraz identyczną stronę wspólną jak zwykłe monety 2 euro. Wyróżnia je motyw okolicznościowy, umieszczony na stronie narodowej. Monety okolicznościowe mają zawsze nominał 2 euro.

CIEKAWOSTKI:

-Banknotem o najniższej wartości w obrębie całej Unii jest … 0 euro. Pierwszy taki nominał powstał na Trewirze jako banknot kolekcjonerski z wizerunkiem Karola Marksa, który właśnie tam przyszedł na świat. W krótkim czasie „zerówki” zyskały ogromna popularność wśród kolekcjonerów – w połowie 2018 roku było już kilkanaście wzorów w wielu krajach wspólnoty.

-Najwyższym nominałem w Unii jest banknot 500 Euro. Powszechnie nazywany „ Bin Ladenem”, bo wszyscy o nim słyszeli, ale nikt go nie widział.

-Na banknotach z nominałem euro widnieją fikcyjne mosty, prezentujące różne style architektoniczne z wybranych okresów historycznych. Miało to zapobiec faworyzowaniu niektórych krajów względem innych. Holandia była jednak sprytniejsza i zbudowała sobie mosty na wzór tych widniejących na banknotach.

-W ciągu jednego roku do fontanny Trevi w Rzymie trafia około 1 mln euro. Oczywiście w bilonie. Pieniądze używane są na konserwacje i remonty obiektu, jak również na zakupy żywności dla potrzebujących.

-Na wzór euro ma powstać wspólna waluta wszystkich krajów Afryki. Plan jest ambitny, a jego celem jest ustanowienie wspólnoty gospodarczej do 2023 roku. Nowa waluta ma się nazywać „ afro”.

-Euro jest oficjalnym środkiem płatniczym również na terenach położonych z dala od Europy. W koloniach zamorskich Francji – Gujanie Francuskiej czy archipelagu St-Pierre – et-Miquelon – jest ono obowiązującą walutą mimo, że od Starego Kontynentu dzielą je tysiące kilometrów.

Niewielki spadek Złotego do Euro
2019-01-10
Wymiana Euro przez rachunki bankowe
2019-01-10
Złoty umocni się w drugim półroczu
2021-05-07

Aktualne banknoty

aktualne banknoty
Kursy walut przedstawione na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu prawa i stanowią wyłącznie informację dla klientów. W przypadku braku waluty w kantorze, zostanie ona zamówiona.
© 2016 - 2021 Kantor Racibórz
Informacje