Aktualizacja : 2022-11-07 13:37:17
Ceny Hurtowe
WalutaKupnoSprzedaż
USA DolarUSA Dolar USD 4.5200 4.6000
Ceny detaliczne
WalutaKupnoSprzedaż
USA DolarUSA Dolar USD 4.4500 4.7000
Ceny bilonów (USD dolar : banknoty 1 $)
WalutaKupnoSprzedaż
USA DolarUSA Dolar USD 4.6000 4.9000
Wystawiamy dowody kupna i sprzedaży walut dla firm

Kurs Dolara Amerykańskiego w Raciborzu

Zawsze najlepsze ceny w Raciborzu serdecznie zapraszamy

Powyżej jest przedstawiony aktualny kurs Dolara Amerykańskiego w Kantorze Racibórz, każdy klient ma możliwość ustalania (negocjowania) ceny sprzedaży lub kupna w zależności jaką transakcję chcą Państwo przeprowadzić. Końcowa cena jaką Państwo otrzymają jest związana w dużej części od wielkości wymienianej kwoty, jeśli kwota przekroczy siedem tysięcy złotych mają Państwo możliwość wymiany Dolara Amerykańskiego po cenie hurtowej. Jeśli jesteś naszym stałym klientem lub często wymieniasz walutę w naszym kantorze masz prawo do uzyskanie atrakcyjnego kursu niezależnie od wymienianej kwoty. Gwarantujemy najlepszy kurs Dolara Amerykańskiego.

Nasze atuty :
1. Każdy klient ma możliwość negocjowania kursu Dolara amerykańskiego niezależnie od wielkość wymienianej kwoty.
2. Szybka i profesjonalna obsługa.

Dolar amerykański – USD. Jest oficjalną walutą Stanów Zjednoczonych, Portoryko, Mikronezji, Marianów Północnych, Palau, Wysp Marshalla, Panamy, Ekwadoru, Timoru Wschodniego, Zimbabwe Bonaire, Saby i Sint Eustatius. Jeden dolar amerykański dzieli się na sto centów amerykańskich. Zapisujemy go za pomocą symbolu $. Dolar jest jedną z najważniejszych walut na świecie, jego nazwa pochodzi od słowa: "Talar" - jest to określenia uncji srebra, w postaci srebrnej monety bitej na polecenie czeskiego hrabiego Schlicka w XVI wieku. Bardzo szybko rozpowszechniły się te monety dzięki precyzji ich wykonania oraz czystości srebra. Wartość dolara oparta była na parytecie złota. W 1973 roku USA zrezygnowały z powiązania dolara amerykańskiego ze złotem, a USD stał się walutą płynną. Żywotność banknotów jest słaba - dolar w obiegu wytrzymuje około dwóch lat, jego skład to - 75 % bawełny i 25 % lnu. Kurs Dolara w stosunku do Euro w naszym kraju zawsze był niższy, choć gospodarka USA to jedna z największych, posiadająca niesamowite możliwości. Władzę nad dolarem amerykańskim posiada System Rezerwy Federalnej, nazywany także Rezerwą Federalną.


Nominały banknotu:
1$ George Washington - prezydent Stanów Zjednoczonych
2$ Thomas Jefferson - trzeci prezydent USA
5$ Abraham Lincoln - szesnasty prezydent
10$ Alexander Hamilton - twórca dolara amerykańskiego i pierwszy sekretarz w tamtym okresie
20$ Andrew Jackson - 7 w kolei prezydent, wcześniej był wojskowym gubernatorem Florydy
50$ Ulysses Grant - sławny generał w okresie wojny secesyjnej i 18 prezydent
100$ Benjamin Franklin - pracował nad "Deklaracją Niepodległości" oraz "Konstytucją", był wielkim przeciwnikiem niewolnictwa.
500$ William McKinley - to kolejna głowa państwa w okresie 1897 -1901 i twórca ustawy która ustanowiła wartość dolara w stosunku do złota
1000$ Grover Cleveland - ten jegomość miał okazje dwa razy zamieszkać w Białym Domu jako najważniejszy lokator.


Monety dolarowe mają nominał
1 centa (penny),
5 centów (nickel),
10 centów (dime),
25 centów (quarter),
50 centów (half)
oraz 1 dolar. Ostatnie dwie monety są rzadko używane.

CIEKAWOSTKI:

Dolar to bezwzględnie najbardziej powszechna i rozpoznawalna waluta świata. Obecnie w obiegu znajduje się około 1,54 tryliona “zielonych”.

Kolor zielony, użyty do produkcji dolarów, miał zapobiegać podrabianiu banknotów. Na początku XX wieku popularną metodą produkcji falsyfikatów były bowiem fotokopie. Otrzymywano z nich jednak wyłącznie materiał czarno-biały lub sepii.

Papierowe dolary słyną ze swojej wytrzymałości. Zwykła kartka papieru może zostać zgięta około 400 razy, zanim się przedrze. Wytrzymałość banknotów przekracza 8 000 zgięć. Banknoty są wyjątkowo trwałe głównie dlatego, że… nie są z papieru. W 75% składają się z bawełny a 25% z lnu. Zwykła celuloza nie wytrzymałaby próby czasu.

Dzięki swojej wytrzymałości banknoty  pozostają niezwykle długo w obiegu. Najszybciej zużywa się banknot 10$: trzeba go wymienić już po 4 latach. Cykl życia przeciętnej 1-dolarówki to 5 lat i 8 miesięcy. Najbardziej sędziwego “wieku” dożywa 100$ – średnio krąży w obiegu nawet 15 lat. Ciekawostką jest fakt, że banknot 1$ jest jedynym, który nie przeszedł żadnych zmian w wyglądzie od 1963 roku. Dlaczego? Z prostej przyczyny: nikomu nie opłaca się go podrabiać.

Dodatkowa ciekawostka: banknot o nominale 1 $ jest jedyny, na którym kiedykolwiek widniał wizerunek kobiety. Była nią Martha Washington, żona pierwszego prezydenta USA. Wśród kolekcjonerów ten wyjątkowy nominał przekracza obecnie wartość 1,000 $.

Oczywistym faktem jest to, że monety są dużo trwalsze od banknotów i według mennicy federalnej, ich średni cykl życia to 25 lat. Dodatkowa informacja: Amerykanie wyrzucają rocznie ilość monet o wartości 62 mln dolarów.

 

 

Aktualne banknoty

Link do strony
awers 100 usd
rewers 100 usd
awers 5 usd
rewers 5 usd
awers 10 usd
rewers 10 usd
awers 50 usd
rewers 50 usd
awers 20 usd
rewers 20 usd
awers 5 usd
rewers 5 usd
awers 10 usd
rewers 10 usd
awers 20 usd
rewers 20 usd
awers 50 usd
rewers 50 usd
awers 100 usd
rewers 100 usd
awers 5 usd
rewers 5 usd
awers 10 usd
rewers 10 usd
awers 20 usd
rewers 20 usd
awers 50 usd
rewers 50 usd
awers 100 usd
rewers 100 usd
awers 2 usd
rewers 2 usd
awers 1 usd
rewers 1 usd
Kursy walut przedstawione na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu prawa i stanowią wyłącznie informację dla klientów. W przypadku braku waluty w kantorze, zostanie ona zamówiona.
© 2016 - 2021 Kantor Racibórz
Informacje