tel. +48 32 441 80 90
Piątek 9:00-17:00
47-400 Racibórz ul. Nowa 3
Nowa3@KantoryRaciborz.pl
aktualizacja : 2021-01-15 16:48:43
Ceny hurtowe
WalutaJedn.KupnoSprzedaż
Szwajcaria FrankCHF14.16234.2423
Ceny detaliczne
WalutaJedn.KupnoSprzedaż
Szwajcaria FrankCHF1 4.10004.2500

Kurs Franka Szwajcarskiego

Oferujemy kupno i sprzedaż - najlepsze ceny w mieście! Waluta Szwajcarii jest obecnie piątą najważniejszą walutą na świecie, w naszym kraju jest znana z branych w tej walucie kredytów hipotecznych. Na naszej stronie jest przedstawiony aktualny kurs Franka szwajcarskiego w Raciborzu w naszym kantorze. Jednym z powodów dla których frank jest popularną walutą dla kredytobiorców to jego stabilny kurs choć Szwajcaria nie jest wielką potęgo przemysłową w porównaniu z USA. Aktualnie po interwencji można spłacać raty kredytów we frankach które zostały w kantorze, oczywiście kurs jest o wiele bardziej atrakcyjniejszy niż proponowane przez bank. Jeśli szukasz dobrego ceny zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki w centrum Raciborza.

Transakcje walutowe Przy każdej zrealizowanej transakcji nie pobierane są żadne opląty z tytułu zawarcia transakcji a także nie pobierana jest żadna prowizja.

Nam warto zaufać : 1. Kursy walut opieramy na rzeczywistych notowaniach z giełdy walut.
2. Profesjonalna obsługa każdego klienta.

Co nas wyróżnia :
1. Naszym celem jest szybka, skuteczna i miła obsługa, która jest warunkiem zadowolenia każdego klienta.
2. Atrakcyjny kurs Franka szwajcarskiego w stosunku do oferowanego przez bank.
3. Dzięki wymianie w naszym kantorze możesz zaoszczędzić nawet do 7% w ciągu roku.

Szwajcaria państwo federacyjne znajdujące się w Europie Środkowej, jest jednym z państw alpejskich, władza należy do Zgromadzenia Związkowego. Frank szwajcarski CHF jest oficjalną walutą Szwajcarii i Liechtensteinu. Obecnie frank należy do najważniejszych walut świata. Do połowy XIX wieku w Szwajcarii organy władzy miały prawo do bicia własnych monet. Gmina, prywatny bank czy klasztor produkowali własne środki płatnicze jednak zostało to definitywnie zakończone w 7.05.1850 roku poprzez Zgromadzenie Federalne. Następnie ustanowiono pierwszą Federalną Ustawę Monetarną, co zaowocowało wprowadzeniem franka szwajcarskiego o wartości 1,5 franka francuskiego, do którego emisji upoważniony był tylko rząd federalny. Władzę monetarną w Szwajcarii stanowi Swiss National Bank. W latach 1907 - 1984 roku wyprodukowano aż 7 serii banknotów. Banknoty ósmej serii zaprojektowane przez Jörga Zintzmeyerpo zostały wyprodukowane w 1995 roku i są jedynym środkiem płatniczym obowiązującym w Szwajcarii. Bank szwajcarski jest bardzo rygorystyczny i określił trzy wymagania, które muszą spełniać banknoty:
Muszą być dobrze zabezpieczone.
Mają być przyjazne dla użytkownika.
Estetyka ma być przyjemna dla oczu.
Wielkość banknotów szwajcarskich jest tym większa im wyższy jest nominał. Na awersie na dole banknotu jest portret osoby zaś w lewym górnym rogu ta osoba przedstawiona jest przy pracy. Na rewersie umieszczone są charakterystyczne motywy i przedmioty związane z osobą z awersu. Od kwietnia 2016 do 2019 Szwajcarski Bank Narodowy stopniowo wprowadza do obiegu nowe banknoty przy tym utrzymując bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa.


Banknoty dostępne są w następujących nominałach:
10 franków architekt Charles Edouard Jeanneret, występujący pod nazwiskiem Le Corbusier - kolor żółty
20 franków kompozytor Arthur Honegger - kolor czerwony
50 franków malarka Sophie Taeuber-Arp - kolor zielony
100 franków rzeźbiarz, malarz, rysownik Alberto Giacometti - kolor niebieski
200 franków pisarz Charles Ferdinand Ramuz - kolor brązowy
1000 franków hisotyk sztukiJacob Burckhardt - kolor fioletowy


Monety występują w nominałach: 5 10 20 centów oraz ½, 1, 2, 5 franków.

Banknoty
Aktualne banknoty
Wygląd kantoru

Kantory Racibórz


Czynne
poniedziałek9:00-17:00
wtorek9:00-17:00
środa9:00-17:00
czwartek9:00-17:00
piątek9:00-17:00
sobotanieczynne
niedzielanieczynne
Regulamin | Polityka cookies
Kursy walut przedstawione na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu prawa i stanowią wyłącznie informację dla klientów. W przypadku braku waluty w kantorze, zostanie ona zamówiona.