tel. +48 32 441 80 90
Piątek 9:00-17:00
47-400 Racibórz ul. Nowa 3
Nowa3@KantoryRaciborz.pl
aktualizacja : 2021-01-15 16:48:43
Ceny hurtowe
WalutaJedn.KupnoSprzedaż
EuroEUR14.50504.5500
Ceny detaliczne
WalutaJedn.KupnoSprzedaż
EuroEUR1 4.40004.5700
Ceny bilonów (USD dolar : banknoty 1 $)
WalutaJedn.KupnoSprzedaż
EuroEUR13.00004.3000
Wystawiamy dowody kupna i sprzedaży walut dla firm

Kurs Euro w Raciborzu

Sprawdź naszą ofertę zadzwoń lub odwiedź nasz kantor. Przedstawiony powyżej kurs kupna i sprzedaży najpopularniejszej a co za tym idzie najważniejszej waluty w kantorach "Euro". Proszę zwrócić uwagę na fakt, że kurs na rynku walutowym zmienia się dość często, dlatego warto sprawdzić aktualną ceną dzwoniąc do naszego kasjera walutowego lub odwiedzić nasz punkt w centrum miasta znajdujący się na ulicy Szewskiej niedaleko skrzyżowania z ulicą Adama Mickiewicza.

Znajdą Państwo tutaj krótki opis waluty Euro oraz aktualny kurs ceny hurtowej, detalicznej i bilonu w kantorze w Raciborzu ul.Nowa 3.

Gwarantujemy najlepszy kurs Euro.
Nasze atuty :

1. Korzystny kurs w stosunku do innych placówek na terenie miasta
2. Fachowa i w pełni profesjonalna obsługa każdego klienta.
3. Możliwość negocjowania ceny kupna lub sprzedaży Euro.

Historię Euro można liczyć od 1950 roku, kiedy francuski ekonomista Jacques Rueff oświadczył, że "Europa zjednoczy się za pośrednictwem swego pieniądza, albo nie zjednoczy się wcale". Euro jako obowiązująca waluta weszło do obiegu 1 stycznia 2002 roku, jest obecnie środkiem płatniczym występującym w 19 państwach Unii Europejskiej, których waluty narodowe zostały wycofane z obiegu. Są emitowane przez Europejski Bank Centralny i wszystkie noszą podpis prezesa tegoż banku. Na każdym nominale przedstawione są : flaga Unii Europejskiej, pierwsze litery nazwy Europejskiego Banku Centralnego w pięciu wersjach językowych, mapa Europy, oraz nazwa waluty zapisana zarówno w łacińskim (EURO), jak i greckim (ΕΥΡΩ). Symbol waluty to grecka litera epsilon przecięta dwoma równoległymi liniami.

Banknoty wyróżniają się tym, że na awersie nie widnieją podobizny osób zasłużonych dla danego kraju, ale okna i bramy, a na rewersach widoczne są mosty, przedstawiają także charakterystyczne dla Europy motywy architektoniczne z różnych epok i różnią się kolorami.

5 euro styl klasyczny-kolor szary,
10 euro styl romański-kolor czerwony,
20 euro gotyk- kolor niebieski,
50 euro renesans- kolor pomarańczowy,
100 euro barok i rokoko- kolor zielony,
200 secesja-kolor żółty,
500 modernizm-kolor fioletowy.

Projekt banknotów był konsultowany z organizacjami reprezentującymi osoby niewidzące i niedowidzące, co zaowocowało szeregiem usprawnień mających pomóc tym ludziom w identyfikacji banknotów.

Do tej pory banknoty euro wydano w dwóch nieco zmodyfikowanych seriach. Nowe banknoty posiadają więcej zabezpieczeń. Mają dodatkowe hologramy, nieco zmieniony kolor i fakturę.

Do końca 2018 roku zostanie zaprzestana emisja banknotu o nominale 500 euro. Pozostanie on jednak obowiązującym środkiem płatniczym.

Seria monet euro obejmuje osiem nominałów: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 centów oraz 1 i 2 euro. Monety mają stronę wspólną (europejską) i stronę narodową. Strona narodowa wskazuje na kraj emisji. Strony wspólne zaprojektował Luc Luycx z Królewskiej Mennicy Belgijskiej.

Przedstawiają one kontury Unii Europejskiej lub całej Europy jako symbol jedności Unii. Monety 5-, 2- i 1-centowe ukazują Europę obok Azji i Afryki na kuli ziemskiej.

Wszystkich monet można używać w całej strefie euro. Każdy kraj może wyemitować dwie monety okolicznościowe w roku. Monety te mają takie same cechy i właściwości oraz identyczną stronę wspólną jak zwykłe monety 2 euro. Wyróżnia je motyw okolicznościowy, umieszczony na stronie narodowej. Monety okolicznościowe mają zawsze nominał 2 euro.

Banknoty
Aktualne banknoty
Wygląd kantoru

Kantory Racibórz


Czynne
poniedziałek9:00-17:00
wtorek9:00-17:00
środa9:00-17:00
czwartek9:00-17:00
piątek9:00-17:00
sobotanieczynne
niedzielanieczynne
Regulamin | Polityka cookies
Kursy walut przedstawione na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu prawa i stanowią wyłącznie informację dla klientów. W przypadku braku waluty w kantorze, zostanie ona zamówiona.